Even een kort berichtje van goede usability (dat mag ook wel een keer). Skype geeft gebruikers hulp op maat bij het downloaden en installeren van hun software met een mooi grafisch stappenplan. Het viel me op dat daarbij screenshots van Firefox gebruikt werden als uitleg, tot ik me een split second later besefte dat ze dat voor Internet Explorer gebruikers waarschijnlijk ook hebben gedaan.
En inderdaad… als je met Internet Explorer de pagina bekijkt, worden IE screenshots getoond, en in Firefox die van Firefox. Dat vind ik nou nog eens netjes gebruiksvriendelijk gedacht! Ik krijg steeds meer de indruk dat bedrijven beseffen dat ze het niet meer kunnen maken om te veronderstellen dat gebruikers Internet Explorer gebruiken.
Trouwens, de screenshots zijn allebei in Firefox genomen. Ik gebruik daarvoor de heerlijke extensie IEtab waarmee je in Firefox een tab als Internet Explorer kan openen.
Ik ben benieuwd of jullie meer van dit soort voorbeelden tegenkomen!
Deze “user agent switcher” extensie is zo mogelijk nog handiger.
https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=59
LikeLike
Thanks Pascal, goeie tip, voor deze job is die inderdaad wat minder omslachtig 🙂
LikeLike